Friday, August 19, 2011

Fall Fashion

Иако денеска е 19 Август и до есента има уште скоро месец дена, морам да признаам дека веќе ми се смачи од ненормалното топло време во Скопје. И искрено се радувам на есента и дождливите ладни денови (иако знам дека после ќе кукам за сонце).

Со мислата за поладно време започнав со разгледување на сите есенски колекции за 2011, и морам да кажам дека навистина многу од колекциите ме воодушевија. Преполно со бои, дезени, принтови, текстури, крзно, пердуви, светки, итн.И така одлучив да ги споделам некои од моите фаворити со вас. Иако имав желба да ставам повеќе слики од секоја колекција, тоа не ми успеа (заради должината на постот), морав само по една слика. :(  Добро, и две слики од Matthew Williamson, бидејќи е the best. :)Milly
Badgley Mischka Diane von Furstenberg
DKNY
Emilio Pucci
Fendi
Matthew WilliamsonPhotos: style.comСе надевам ви се допадна мојот избор.Матеја :)

4 comments:

 1. Добар пост (Y)

  http://moderngirls-fashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Блогот е многу интересен.
  Следам =)

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Слично како и ти, едвај чекам да дојде есен и да си извадиме мантилчињата и слатките есенски капчиња.
  Интересен пост,
  те следам :)

  http://sassycasual.blogspot.com/

  ReplyDelete